Військова кафедра

Військова кафедра

Кафедра військової підготовки Національного університету цивільного захисту України здійснює підготовку громадян України за програмою військової підготовки офіцерів запасу за спеціальностями:

   1. «Організація пожежної безпеки».
   2. «Організація морально-психологічного забезпечення».
   3. «Експлуатація та ремонт озброєння радіаційного, хімічного, біологічного захисту».

Випускники кафедри за спеціальністю«Організація пожежної безпеки» займають посади: командир пожежно-рятувального підрозділу, начальник служби пожежної безпеки військової частини тощо.

Випускники кафедри за спеціальністю «Організація морально-психологічного забезпечення» займають посади: заступник командира підроз-ділів з морально-психологічного забезпечення, психолог підрозділу, офіцер групи контролю бойового стресу тощо.

Випускники кафедри за спеціальністю «Експлуатація та ремонт озброєння радіаційного, хімічного, біологічного  захисту» займають посади командир ремонтного взводу озброєння військ РХБ захисту.

Кафедра функціонує з 2016 року, постійно вдосконалюючи навчальний та виховний процеси. На кафедрі, збільшено  кількість спеціальностей з двох до трьох, а з 2019 року за принципами гендерної політики здійснюється набір на навчання осіб жіночої статі за військово-обліковою спеціальністю  «Організація пожежної безпеки».

 Кафедра за останні п’ять років підготовила 422 офіцера запасу, 36 з яких - жінки. Навчальний процес організований у тісному поєднанні теорії і практики з активним використанням навчально-матеріальної бази: навчальної пожежно-рятувальної частини, тренінгового центру «Навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології», Кафедри психології діяльності в особливих умовах тощо.

         Кафедра постійно  покращує свою навчально-матеріальну базу, використовує польову базу Університету та Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України де студенти відпрацьовують практичні  вправи з розділу  «Стрілецька зброя та вогнева підготовка»:

   1. Виконання вправ стрільб з автомата АК-74;
   2. Виконання вправ стрільб з пістолета ПМ;
   3. Метання учбової ручної гранати на точність;
   4. Тренування у правильності та одноманітності прицілю-вання з автомата АК-74 за допомогою КЯ-73.

Навчання на кафедрі завершується навчальним збором на базі Військового інституту танкових військ, який закінчується прийняттям військової Присяги на вірність Українському народові та присвоєнням відповідно наказу МО України первинного військового звання «молодший лейтенант запасу». 

Колектив кафедри складається з військових професіоналів серед яких доктор наук та три кандидати наук, учасники бойових дій, які мають досвід керування  підрозділами оперативного рівня.

 

 

 

 

 

 З умовами вступу на кафедру військової підготовки Ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням

 Більш детальну інформацію про кафедру та порядок вступу на навчання Ви можете дізнатися за номерами телефонів:
(067) 903 12 36
(063) 104 92 35
(095) 476 49 10

 

Контактна інформація

 • вул. Чернишевська, 94 (схема проїзду) м. Харків, 61023, Україна
 • Тел./факс: (057) 700-31-71, 715-63-91
 • e-mail: nuczu@dsns.gov.ua
 • Приймальна комісія університета: (057) 707-34-06