Сучасна матеріальна база

Сучасна матеріальна база

Національний університет цивільного захисту України – один із найстаріших закладів вищої освіти – єдиний у системі закладів вищої освіти нашої держави, який здійснює підготовку фахівців за всіма рівнями вищої освіти та спеціальностями для сфери цивільного захисту України та інших країн.

Головна територія НУЦЗ України розташована в Київському районі міста Харкова, на якій розміщені будівля головного навчального корпусу та адміністративна будівля по вул. Чернишевська, 94 з комплексом будівель, а саме: гуртожиток; їдальня на 800 місць; учбово-спортивний комплекс; навчально-пожежна частина.

Окремий комплекс будівель знаходиться по вул. Баварській, 7 міста Харкова, на якому розміщено три навчальні корпуси, споруду теплодимо-камери, навчальну вежу, навчально-тренувальний центр, їдальню на 700 місць, чотири гуртожитки та інше.

На даний час НУЦЗ України має 86 навчальних приміщень (лекційні аудиторії, лабораторії, аудиторії загального та спеціального призначення для проведення практичних та інших видів занять) із загальною кількістю 3430 робочих (посадкових) місць для навчання в одну зміну (одночасно) здобувачів вищої освіти та слухачів післядипломної освіти.

 

Крім цього, спортивна та навчально-тренувальна база (спортивні комплекси, навчальна пожежно-рятувальна частина та її окремий пост, навчальний полігон, навчально-тренувальні площадки тощо) НУЦЗ України дозволяють додатково одночасно проводити практичні заняття із більш ніж 400 особами.

Таким чином, навчально-матеріальна база університету та його соціальна інфраструктура дозволяють сьогодні навчати одночасно до 3000 курсантів та студентів денної форми навчання

Серед навчальних приміщень, унікальних для України, – навчальний кризовий центр, оснащений комп'ютерною та сучасною мультимедійною технікою, інтерактивними дошками та міні-АТС для розгортання оперативного зв'язку між учасниками навчального процесу, та сучасний Центр впровадження психотренінгових технологій в систему психологічної підготовки представників ризиконебезпечних професій та населення до умов надзвичайних ситуацій.

 

 

В університеті є унікальний тренувальний полігон у межах міста, розташований за адресою: вул. Баварська,7. На цій території проходять практичні заняття в умовах, наближених до реальних. Тут є автотехніка, яка імітує ДТП за участі громадського транспорту, штучно створені зруйновані будівлі й завали, гелікоптер Мі-8 та літак АН-26, на яких курсантів навчають ліквідувати будь-які надзвичайні ситуації на авіатранспорті, а також залізнична цистерна, де відпрацьовуються дії з ліквідації наслідків техногенних катастроф. Тренувальний комплекс дає змогу моделювати різні надзвичайні ситуації, в яких курсанти відпрацьовують усі дії, пов’язані з майбутньою професією.

 

 

Контактна інформація

  • вул. Чернишевська, 94 (схема проїзду) м. Харків, 61023, Україна
  • Тел./факс: (057) 700-31-71, 715-63-91
  • e-mail: nuczu@dsns.gov.ua
  • Приймальна комісія університета: (057) 707-34-06